O METEOROLOGII

Tento server byl naposledy aktualizován dne 10. 09. 2014.    

            Pokouším se něco aktivního dělat v v meteorologii počasí.  Je možné data ze sondy převádět přímo na web prostor. Uvidíme jak to půjde, nelze však použít stabilní web ale web dynamický. Držte palečky , třeba se to podaří.  Je sobota a jeden den to chodí, je to třeba odladit. Je úterý 10.12.2013 a stále sem tam doladujeme celý projekt.  Neznám zatím nějaké názory místních.  Doplním i "lepšími" fotografiemi z obce, ale na to je třeba lepší počasí než stávající. 

            Vážení čtenáři . V rámci České republiky je cca 126 takových to meteorologických stanic, ve Slovenské republice je 6 ks meteostanic. Finanční hodnota takové meteostanice začíná tak na 5 tisíc  Kč a končí někde kolem 20 tisíc Kč. K tomu je potřeba také mít PC s softwarovým vybavením, hlavně program Cumulus, který převádí data ze stanice do PC  Dále nutné připojení na internet buď pevné nebo bezdrátové.Také je nutné vlastnit doménu k připojení na internet. Ten provozovatel meteostanice musí se také obsluze patřičně věnovat. Není to žádná levná záležitost. Po té mohou meteorologové profesionální využívat i data těchto stanic a po Té Vás informovat o počasí.  Více později. 

            Samotná stanice se rozděluje na dvě části , na část vnitřní a číst vnější. Na webových stránkách máte vyobrazenou část vnitřní i vnější. Část vnější - venkovní , jsou čidla anemometer, teploměr, srážkoměr, vlhkoměr. Ve vnější je i přijímací a vysílací rádiová část. S vnitřní části komunikuje o kmitočet 868 MHz. Své data vysílá do vnitřní části cca každou minutu. Dávka bývá veliká od 40 do 400 dat. Společně vnitřní a vnější část své data předávají  do PC hlavní softwarové části CUMULUS. Data z PC do části webových stránek se přenáší po pěti minutách v digitálním varu. Zde se pomocí specielního softwaru upravuje a vytváří webové stránky. V Cumulusu se rozdělují data pro další zájemce, jak webové stránky, tak i mobilní telefony a to jak chytré mobilní telefony Android tak i ostatní mobily. .  

             Chtěl bych vás upozornit na nové informace o Amatérských meteorologických stanicích v Nové Pace, dále pak v Hradci Králové, ZŠ Bezručova, dále Hradec Králové, DDM - Domov mládeže, další stanice v Blešně , okr. Hradec Králové a v Srchu, okr. Pardubice. Tyto informace najdete v navigačním panelu ve složce "Počasí ve Vč. Kraji".
             Děkuji Vám, že používáte toto zařízení pro Vaši potřebu. V současné době potřebuje člověk různé informace pro svou činnost. Znát stav počasí umožní být v lepší pohodě a klidu
             Na úvod jsme přidali pár fotografií z naší malé dědinky. Budeme se na jaře muset polepšit na lepší záběry. Na snímcích v pozdálí vidíte panelové domy z Hradce Králové. Na večer nebo v noci jsou vidět i koncová světla ze sjezdu  z dálníce .